Jaareind resultate 2021

Wissel trofee wenners vir 2021

Koos Delport-Wisseltrofee Senior fotograaf van die jaar: 

Wenner:  Andre  Ligthelm

2de plek  Annette Ligthelm

3de plek  Johan Orton

Afo Wisseltrofee Junior fotograaf van die jaar: 

Wenner:     Dewald Kleynhans

2de plek:   Arthur Ahrens

3de plek :  Sandra van Dyk  

Predicate-Wisseltrofee Meeste digitale jaarpunte: 

Wenner:    Tania Cholwich                                  157

2de plek:   Christiaan Kotze                               156

3de plek:   Johan Greyling                                   154

 

GGF Venter-Wisseltrofee Meeste salonpunte: 

Wenner:    Andre Ligthelm                               344

2de plek:   Annette Ligthelm                           325

3de plek:   Johan Orton                                      262

   

Legado Photography-Wisseltrofee Beste prestasie in

Impalatrofeekompetisie: 

Wenner:    Johan Orton                              21 ste     230 salonpunte

2de plek:   Dirk Heyns                                  37 ste    162 salonpunte

3de plek :  Neels Jackson                          40 ste   160 salonpunte

   

Veelsydigste fotograaf van die jaar:

 Junior:   Wenner:   Dewald Kleynhans                        760

                   2 de plek:  Marita Koch                                      539

                   3 de plek:   Koot Coetzee                                  378

Senior:    Wenner:     Neels Jackson                               1100

                    2 de plek:  Anoet du Plessis                            933

                    3 de plek:  Ona Ackermann                              855

 

Voorsitterstoekenning:    Willem Semelink

 

Erelidmaatskap:                  Andre Ligthelm 

Wen beelde vir 2021

NA-Snr-Andre Ligthelm_Discomfort Elephant Cow.jpg

Natuur: Wenner:  Andre Ligthelm - Discomfort elephant cow

NA-Snr-Johan Greyling_Cheetah In Early Morning Light.jpg

Natuur: 2 de plek: Johan Greyling - Cheetah in early morning light

NA-Snr-Johann Mader_Dragonfly And Terrapin.jpg

Natuur: 3 de plek: Johan Mader - Dragonfly and terrapin

PO-Jnr-Dewald Kleynhans_Tunnel Dweller.jpg

Piktoriaal: Wenner: Dewald Kleynhans - Tunnel dweller

PO-Snr-Neels Jackson_Met Die Opkyk.jpg

Piktoriaal: 2de plek: Neels Jackson - Met die opkyk

PO-Snr-Anoet Du Plessis_Help.jpg

Piktoriaal: 3de plek:  Anoet du Plessis - Help

SC-Snr-Louise Jackson_Donderweer En Donder Water.jpg

Landskappe: Wenner: Louise Jackson - Donderweer en donderwater

SC-Snr-Riaan Van Den Berg_Machu Maru Sunset.jpg
SC-Snr-Cor Rademeyer_Visserboot Kaai.jpg

Landskappe: 2de plek: Riaan van den Berg - Machu manu sunset

Landskappe: 3 de plek: Cor Rademeyer - Visserboot kaai 

SP-Snr-Dirk Heyns_On The Chin.jpg

Sport: Wenner: Dirk Heyns - On the chin

SP-Snr-Christiaan Kotze_Asem Teug.jpg

Sport: 2de plek: Christiaan Kotze - Asem teug

SP-Snr-Johan Orton_Flying Rugby.jpg

Sport: 3de plek: Johan Orton - Flying rugby

NB-Senior-Johan Greyling-Skimmer Reflections.jpg

Voels: Wenner: Johan Greyling - Skimmer reflections

NB-Snr-Johan Greyling_Secretary Bird Playing In The Rain.jpg
NB-Snr-Hennie Niemand_Keep Your Distance 0621.jpg

Voels: 2de plek: Johan Greyling - Secretary bird playing in the rain

Voels: 3de plek: Hennie Niemand - Keep your distance